Trwa ładowanie...
d3iuaxi
d3iuaxi

MSZ: Al Jazeera nadaje cykl programów o Polsce (komunikat, popr.)

...
Share
d3iuaxi

18.03. Warszawa - MSZ informuje:

Katarska telewizja Al Jazeera, którą w świecie arabskim ogląda 8 mln widzów, rozpoczęła 17 marca emisję cyklu programów poświęconych Polsce. To efekt współpracy Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych ze stacją, zapoczątkowanej podczas ubiegłorocznej wizyty Ministra Radosława Sikorskiego w Katarze. Ustalono wówczas, że Al Jazeera będzie promować w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu doświadczenia polskiej transformacji, by były one źródłem wiedzy i inspiracji dla ruchów demokratycznych.

Nasz kraj jest pierwszym państwem, któremu stacja poświęca cały cykl audycji dokumentalnych. Osiem półgodzinnych odcinków prezentować będzie najnowszą historię Polski i jej teraźniejszość. Poszczególne odcinki poświęcone będą m.in. pokojowej polskiej transformacji ustrojowej, konstytucji RP, rozliczeniom z poprzednim ustrojem, roli prasy we wprowadzaniu demokracji. Całość zwieńczy wywiad z prezydentem Lechem Wałęsą.

d3iuaxi

Cykl powstawał w 2011 roku podczas serii wizyt dziennikarzy Al Jazeery w Polsce. MSZ i polska ambasada w Dausze aktywnie współpracowały z dziennikarzami przy ich organizacji. Audycje są nadawane w języku arabskim, ale planowana jest także ich emisja w anglojęzycznej Al Jazeera International.

Prezydent Wałęsa będzie także honorowym gościem konferencji organizowanej przez Al Jazeerę w drugiej połowie 2012 roku.

Artykuł poświęcony cyklowi o Polsce dostępny jest pod adresem: http://www.aljazeera.net/coverage/pages/d5956354-5906-4637-bda0-3a6f80b8076f (tylko w języku arabskim)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi