Trwa ładowanie...
d48e5h2

MSZ: ambasadorowie dyskutowali o Afryce Płn. i Bliskim Wschodzie (komunikat)

...

Share
d48e5h2

21.05. Warszawa - MSZ informuje:

Szefowie 16 polskich placówek dyplomatycznych spotkali się w stolicy Maroka - Rabacie na naradzie regionalnej. Spotkanie, któremu przewodniczyli Podsekretarz Stanu MSZ Jerzy Pomianowski i dyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu, poświęcone było przede wszystkim następstwom tzw. Arabskiej Wiosny. Rozmawiano także o relacjach dwustronnych - politycznych, ekonomicznych i kulturalnych.

Odrębny blok rozmów poświęcono kwestiom unijnym, zwłaszcza w kontekście nowej polityki sąsiedztwa UE. Przedyskutowano także nowe zasady finansowania projektów adresowanych do Polonii.

d48e5h2

Podsekretarz Stanu Jerzy Pomianowski spotkał się z I zastępcą Ministra Spraw Zagranicznych Maroka Youssoufem Amranim i Sekretarzem Generalnym w Ministerstwie Handlu Zagranicznego Ilaidem Mahsoussim. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu obie strony podkreślały konieczność zacieśniania więzów politycznych między Polską a Marokiem. Mówiono również o perspektywach rozwoju współpracy w obszarze gospodarczym, rolnictwa, energii odnawialnej i turystyki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d48e5h2

Podziel się opinią

Share
d48e5h2
d48e5h2