Trwa ładowanie...
d1vvehm

MSZ: depesza kondolencyjna ministra Sikorskiego do sekretarz stanu USA (komunikat)

...

Share
d1vvehm

13.09. Warszawa - MSZ informuje:

Szanowna Hillary Rodham Clinton Sekretarz Stanu Washington, D.C.

Szanowna Pani Sekretarz,

z głębokim żalem przyjęliśmy w Polsce szokującą wiadomość o zabójstwie w wyniku zamachu na amerykański Konsulat w Benghazi Ambasadora USA w Libii Christophera Stevensa oraz trzech innych pracowników amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

d1vvehm

Współpraca z Ambasadorem J. Christopherem Stevensem w odbudowie Libii po upadku reżimu Muammara Kadafiego była dla polskich dyplomatów najwyższym zaszczytem. W osobie Ambasadora Ch. Stevensa odszedł dyplomata, który wniósł wybitny wkład we wspieranie libijskiej transformacji. Do rangi smutnego symbolu urasta fakt, że Ambasador i towarzyszący mu dyplomaci zostali zabici w rocznicę tragicznych wydarzeń 11 września i sami stali się ofiarami terroru usiłującego powstrzymać globalny proces demokratyzacji.

Jak zawsze w dniu 11 września łączymy się z narodem amerykańskim w żalu i bólu. Polacy i polska służba dyplomatyczna składają wyrazy głębokiego współczucia i solidarności amerykańskim władzom i Rodzinom tragicznie Zmarłych. Niech ofiara ich życia wzmocni naszą wspólną wiarę w takie uniwersalne wartości jak wolność i godność ludzka.

Radosław Sikorski Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polski

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d1vvehm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vvehm
d1vvehm