Trwa ładowanie...
d21ukt2
d21ukt2

MSZ: Igrzyska Olimpijskie w Soczi - podsumowanie opieki konsularnej (komunikat)

...
Share
d21ukt2

24.02. Warszawa - MSZ informuje:

W trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (7-23 lutego br.) mając na uwadze bezpieczeństwo polskich obywateli Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zapewniło im niezbędną opiekę konsularną w zakresie spraw paszportowych oraz prawnych.

Podczas Igrzysk całodobowo dostępny był telefon konsula dyżurnego w Soczi i telefon konsula dyżurnego w Moskwie. Dyżur był pełniony przez 3 konsulów: w Soczi, w Adlerze i Krasnej Polanie, gdzie rozgrywane były zawody sportowe, a także przez konsula w Moskwie. Konsulowie pozostawali w stałym kontakcie z kierownictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz rosyjskimi służbami porządkowymi w Soczi. W tym czasie nie odnotowano poważniejszych incydentów konsularnych.

d21ukt2

Odebrane zgłoszenia dotyczyły m.in.: zagubienia przedmiotów należących do obywateli polskich, próśb o udzielenie informacji ws. zasad przedłużenia wizy rosyjskiej, czy spraw meldunkowych. Konsulowie wspierali także polskiego spedytora w sprawnej powrotnej odprawie celnej sprzętu polskich sportowców biorących udział w Igrzyskach. Polscy obywatele pytali również o możliwość odbycia podróży z Soczi do Abchazji.

Ponadto, do konsulów zgłaszane były także prośby o udzielenie informacji w sprawie Karty Polaka oraz warunków uzyskania pobytu czasowego w Rosji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kfk/

d21ukt2

Podziel się opinią

Share
d21ukt2
d21ukt2