Trwa ładowanie...
d3yliea
terroryzm
18-08-2011 20:47

MSZ: oświadczenie ws. zamachów w Izraelu (komunikat)

...

Share
d3yliea

18.08. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia serię dzisiejszych skoordynowanych ataków terrorystycznych na południu Izraela w pobliżu Ejlatu, w wyniku których śmierć poniosło 7 Izraelczyków, a ponad trzydziestu innych odniosło rany.

Mamy nadzieję, że zarówno sprawcy, jak i inspiratorzy ataków zostaną wkrótce ujawnieni i ukarani. Kierując kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia pod adresem władz Izraela i rodzin ofiar oraz solidaryzując się z ich bólem i niepowetowaną stratą - pragniemy podkreślić, że Polska konsekwentnie odrzuca terroryzm, uznając go za zjawisko odrażające, haniebne i zasługujące na najwyższe potępienie, niezależnie od motywów kierujących sprawcami zamachów.

W szczególnie doświadczonym regionie Bliskiego Wschodu ślepa przemoc zawsze w pierwszej kolejności będzie źródłem odwetu i przemocy, której spirala nie przyczyni się do rozwiązania żadnego z nabrzmiałych problemów i konfliktów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d3yliea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yliea
d3yliea