Trwa ładowanie...
d410ry7

MSZ: polsko-austriackie konsultacje polityczne w Wiedniu (komunikat)

...

Share
d410ry7

15.10. Warszawa - MSZ informuje:

Współpraca dwustronna, a także Partnerstwo Wschodnie, w tym stosunki z Białorusią, Rosją i Ukrainą, były jednymi z tematów rozmowy podsekretarz stanu w MSZ Grażyny Bernatowicz z sekretarzem generalnym w austriackim MSZ Johannesem Kyrle. Wiceminister Bernatowicz 15 października w Wiedniu wzięła udział w polsko-austriackich konsultacjach politycznych.

W Wiedniu przedmiotem dyskusji była również polityka rozszerzenia UE o kraje z regionu Bałkanów Zachodnich oraz europejska polityka energetyczna, kryzys w strefie euro i negocjacje Wieloletnich Ram Finansowych. Podczas konsultacji omówiono aktualną sytuację w Iranie i Syrii, a także zaangażowanie Polski i Austrii na rzecz promocji praw człowieka.

W trakcie spotkania rozmawiano ponadto o przyszłości ustanowionej w 2001 roku dla dziennikarzy Nagrodzie Polsko-Austriackiej oraz działalności Fundacji Auschwitz-Birkenau i przygotowaniach Austriaków do nowej ekspozycji w muzeum.

d410ry7

Konsultacje polsko-austriackie były drugimi w tym roku, po wizycie ministra Kyrle w Warszawie 20 lutego br., na takim szczeblu. Podkreśliły znaczenie współpracy z Wiedniem zarówno w wymiarze regionalnym, jak i międzynarodowym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d410ry7

Podziel się opinią

Share
d410ry7
d410ry7