Trwa ładowanie...
dr4w21z

MSZ: Spotkanie Ministra Radosława Sikorskiego w Waszyngtonie (komunikat)

...

Share
dr4w21z

30.11. Warszawa - MSZ informuje:

Z szefową amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton oraz doradcą Prezydenta Baracka Obamy ds. Bezpieczeństwa Narodowego Tomem Donilonem spotkał się Minister Radosław Sikorski podczas roboczej wizyty w Waszyngtonie w dniach 29-30 listopada.

Z Sekretarz Clinton Minister Sikorski rozmawiał o stosunkach polsko-amerykańskich oraz Europejskiej Fundacji na rzecz Demokracji (EED). Ten zainicjowany przez polską prezydencję w Unii Europejskiej projekt pomocy w budowaniu demokracji w sąsiedztwie UE budzi żywe zainteresowanie u partnerów w USA. Z Doradcą Donilonem Minister Sikorski wymienił poglądy na tematy bezpieczeństwa energetycznego, współpracy Polski i USA w dziedzinie bezpieczeństwa oraz Afganistanu.

Minister Sikorski wziął także udział w konferencji zorganizowanej przez magazyn "Foreign Policy" z okazji ogłoszenia listy 100 czołowych myślicieli globalnych, na której znalazł się w tym roku szef polskiej dyplomacji. Sekretarz Clinton, obecna na tej prestiżowej liście czwarty rok z rzędu, określiła wyróżnienie dlla Ministra Sikorskiego jako "w pełni zasłużone" za jego oddanie "sprawie podstawowej - sprawie wolności".

dr4w21z

Sam Minister Sikorski w rozmowie z polskimi mediami określił wyróżnienie jako "dowód rosnącego znaczenia Polski w świecie, tego, że polski głos jest słuchany nie tylko w regionie i całej Europie, ale i tu, po drugiej stronie Atlantyku".

W Waszyngtonie Minister Sikorski rozmawiał też z kolegium redakcyjnym agencji Bloomberg. Spotkał się również ze znaczącymi osobistościami środowiska spraw międzynarodowych w stolicy USA, w tym z przewodniczącym Atlantic Council Fredem Kempe.

Minister złoży także kwiaty na grobie Jana Karskiego, emisariusza polskiego Państwa Podziemnego, uhonorowanego w tym roku przez Baracka Obamę Prezydenckim Medalem Wolności.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

dr4w21z

Podziel się opinią

Share
dr4w21z
dr4w21z