Trwa ładowanie...
dfwadbk

MSZ: uwolnienie Polaka z porwanego statku (komunikat)

...
Share
dfwadbk

04.04. Warszawa - MSZ informuje:

3 kwietnia br. jednostka sił specjalnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbiła z rąk piratów somalijskich statek Arrilah I. Statek, którego kapitanem jest Polak, został porwany w piątek 1 kwietnia rano. Działania sił specjalnych ZEA (statek należy do armatora z tego kraju) zakończyły się sukcesem. Załoga wraz z polskim kapitanem została uwolniona. Statek Arrilah I płynie obecnie w kierunku Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Minister Radosław Sikorski rozmawiał dziś ze znajdującym się w dobrym stanie polskim kapitanem. W rozmowie telefonicznej podziękował również ministrowi spraw zagranicznych ZEA, szejkowi Abdullahowi bin Zayed Al Nahyan za sprawną akcję ratunkową.

dfwadbk

Już kilka godzin po porwaniu statku Arrilah I Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaczęło w tej sprawie koordynację działań z sojusznikami. W akcji przeciw piratom wzięły udział także okręty marynarki wojennej USA.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dfwadbk

Podziel się opinią

Share
dfwadbk
dfwadbk