Trwa ładowanie...
d2zo83x

MSZ: wiceminister Winid o rozwoju polskiego sektora obronnego (komunikat)

...

Share
d2zo83x

29.04. Warszawa - MSZ informuje:

Rozwój współpracy polskich przedsiębiorstw sektora obronnego z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Lockheed Martin (LM) Corporation był głównym tematem rozmowy podsekretarza stanu Bogusława Winida z prezesem koncernu Marillyn A. Hewson. Do spotkania doszło 29 kwietnia w Warszawie.

- Zależy nam na jak największym udziale polskich przedsiębiorstw w projektach realizowanych w ramach programu modernizacji naszych sił zbrojnych - podkreślił wiceminister Winid, przedstawiając elementy programu modernizacji polskiej armii i postępy w jego realizacji. Zwrócił także uwagę, że modernizacja realizowana przez Polskę projekt jest jedną z ambitniejszych spośród państw NATO, co tworzy potencjał wymiany doświadczeń z państwami naszego regionu.

Prezes Hewson zapewniała o gotowości budowy długofalowego partnerstwa, opartego na bliskiej współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym i instytucjami naukowymi. Podkreśliła dobre wyniki dotychczasowego współdziałania z partnerami z naszego kraju oraz bogatą ofertę przemysłową LM. - Polska realizuje ambitny program modernizacyjny - zwrócił uwagę podkreślając kompleksowość projektu modernizacyjnego sił zbrojnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d2zo83x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zo83x
d2zo83x