Trwa ładowanie...
d3nfbao

MSZ ws. ataku na ambasadę Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (komunikat)

...

d3nfbao
d3nfbao

29.11. Warszawa - MSZ informuje:

W związku z wtargnięciem w dniu 29 listopada 2011 r. grupy demonstrantów na teren Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Teheranie oraz dokonanymi tam zniszczeniami Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępia ten pożałowania godny incydent oraz wyraża najwyższe zaniepokojenie losem brytyjskiego personelu dyplomatycznego i członków ich rodzin.

Przypominamy, że zgodnie z prawem międzynarodowym na rządzie Islamskiej Republiki Iranu spoczywa absolutny obowiązek zapewnienia pełnego bezpieczeństwa personelowi wszystkich akredytowanych w Iranie przedstawicielstw dyplomatycznych, członkom ich rodzin, zajmowanym przez te misje obiektom oraz mieniu stanowiącemu ich własność. Od władz Islamskiej Republiki Iranu oczekujemy natychmiastowego podjęcia skutecznych działań, zgodnych z tak pojmowanymi zobowiązaniami międzynarodowymi, na rzecz przywrócenia właściwej ochrony brytyjskiej Ambasadzie w Teheranie i jej personelowi.

Wyrażamy ponadto ubolewanie z powodu podjęcia w dniu 27 listopada 2011 r. przez Parlament Islamskiej Republiki Iranu decyzji w sprawie obniżenia poziomu stosunków dyplomatycznych ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz wydalenia ambasadora tego państwa z Teheranu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3nfbao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nfbao