Trwa ładowanie...
d1n4i58

MSZ ws. konferencji prasowej Jana Borkowskiego (komunikat)

...

d1n4i58
d1n4i58

21.07. Warszawa - MSZ informuje:

W czwartek, 21 lipca br. w gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbędzie się konferencja prasowa Sekretarza Stanu Jana Borkowskiego poświęcona wydanej przez Instytutu Pamięci Narodowej z inicjatywy Ministra Radosława Sikorskiego broszury o zbrodni w podwileńskich Ponarach w jej siedemdziesiąta rocznicę. Autorem pracy jest dr hab. Piotr Niwiński, profesor w Instytucie Politologii Uniwersytetu w Gdańsku. Publikacja dostępna jest również w wersjach: angielskiej i litewskiej.

We wstępie publikacji czytamy: "Ponary - to miejsce szczególne. Nieznane bliżej zarówno społeczeństwu polskiemu, jak i mieszkańcom innych krajów, jednocześnie symbolizujące wielką tragedię i okrucieństwo. Przez lata spychane do niepamięci, w przeciwieństwie do miejsc równie wielkich tragedii, jak lasy piaśnickie czy szpęgawskie na Pomorzu, Dolina Śmierci koło Bydgoszczy, Sobibór, Treblinka. Po siedemdziesięciu latach od rozpoczęcia tej kaźni na pewno warto przywrócić pamięć o wileńskich Ponarach".

Przez długie lata jedynym opiekunem pamięci o tej zbrodni było Stowarzyszenie "Rodzina Ponarska" i jej prezes Helena Pasierbska. Obecna prezes organizacji, dr Maria Wieloch - córka zamordowanego w Ponarach żołnierza Armii Krajowej - po spotkaniu z Ministrem Radosławem Sikorskim, będzie uczestniczyć w konferencji prasowej.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d1n4i58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n4i58