Trwa ładowanie...
d4ksv95

MSZ ws. zamachu na amerykański konsulat w Bengazi (komunikat)

...

Share
d4ksv95

12.09. Warszawa - MSZ informuje:

Z głębokim żalem i potępieniem przyjęliśmy w Polsce szokującą wiadomość o zabójstwie w wyniku zamachu na amerykański konsulat w Bengazi ambasadora USA w Libii Christophera Stevensa oraz trzech innych pracowników amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

W osobie ambasadora Ch. Stevensa odszedł dyplomata, który wniósł wybitny wkład we wspieranie libijskiej transformacji po upadku reżimu Muammara Kadafiego. Amerykańskim władzom i rodzinom tragicznie zmarłych składamy wyrazy głębokiego współczucia i solidarności.

W związku z wydarzeniami w Bengazi Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo wzywa libijskie władze do zapewnienia właściwej ochrony zagranicznym placówkom dyplomatycznym w Libii i ich personelowi, a także do pojmania sprawców tej zbrodni i ich surowego ukarania.

d4ksv95

Znajdująca się 1200 km od Bengazi Ambasada RP w Trypolisie jest bezpieczna. Placówka od miesięcy funkcjonuje w zredukowanym składzie, a polscy dyplomaci znajdują się pod ochroną oficerów BOR. Wszystkie nasze placówki w regionie otrzymały polecenie zachowania szczególnej ostrożności oraz monitorowania sytuacji bezpieczeństwa wokół placówek w poszczególnych stolicach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4ksv95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ksv95
d4ksv95