Trwa ładowanie...
dkx67in

MSZ: współpraca z ASP i Politechniką Warszawską (komunikat)

...

Share
dkx67in

23.01. Warszawa - MSZ informuje:

Podpisanie listów intencyjnych między MSZ a Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej jest nawiązaniem do tradycji bliskich kontaktów Ministerstwa Spraw Zagranicznych ze środowiskami wykładowców i absolwentów skupionych wokół obu uczelni w okresie lat trzydziestych II Rzeczypospolitej - powiedział pełnomocnik ministra spraw zagranicznych ds. estetyki wnętrz budynków Krzysztof Augustin.

Pełnomocnik ministra dodał też, że - tradycja ta obejmowała również kontakty z innymi uczelniami w kraju o pokrewnym profilu, zwłaszcza ze środowiskiem krakowskim.

Listy intencyjne podpisali dyrektor generalny Służby Zagranicznej Mirosław Gajewski, rektor ASP w Warszawie prof. dr hab. Adam Myjak i dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. arch. Stefan Wrona.

dkx67in

Jest to początek współpracy resortu z obiema uczelniami w celu promocji polskiej sztuki i architektury za granicą, konserwacji dzieł sztuki i obiektów historycznych MSZ, kształtowania architektury obiektów polskiej służby zagranicznej, czy organizacji debat tematycznych dotyczących polskiej sztuki. Projekt współpracy ma charakter pilotażowy i będzie rozszerzany w kolejnych latach na inne najbardziej prestiżowe polskie uczelnie o podobnym profilu.

MSZ, ASP i Politechnika Warszawska planują między innymi wystawy twórczości studentów i absolwentów za granicą oraz konkursy. - Najlepszą drogą promocji dzieł polskich artystów byłaby ich prezentacja w placówkach zagranicznych, taki rodzaj promocji polskiej sztuki byłby pionierski - powiedział rektor ASP prof. dr hab. Adam Myjak.

Podpisanie listów intencyjnych jest deklaracją woli podpisania przez sygnatariuszy listów intencyjnych w uzgodnionym przez obie uczelnie terminie umowy dotyczącej dwustronnej współpracy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dkx67in
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkx67in
dkx67in