Trwa ładowanie...
d3z34wm

Mundurowi będą służyć 25 lat

Od 2011 r. osoby przyjmowane do służby w policji, straży pożarnej czy więziennictwie będą musiały służyć 25 lat, aby uzyskać prawo do częściowej emerytury, informuje "Gazeta Prawna", powołując się na wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, gen. Adama Rapackiego.
Share
d3z34wm

Od 2011 r. osoby przyjmowane do służby w policji, straży pożarnej czy więziennictwie będą musiały służyć 25 lat, aby uzyskać prawo do częściowej emerytury - informuje "Gazeta Prawna", powołując się na wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, gen. Adama Rapackiego.

Rząd proponuje, aby po ćwierćwieczu pracy wysokość świadczenia funkcjonariusza wyniosła 40% uposażenia. Za każdy kolejny rok ponad 25 lat wysokość podstawy wymiaru będzie wzrastać o 3%.

Emerytury policyjne otrzymuje obecnie ponad 96 tys. osób. 74% funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę nie ukończyło 51 lat.

W sondażu "Gazety Prawnej" na pytanie czy w służbach mundurowych staż uprawniający do emerytury powinien być dłuższy niż 15 lat, 85% ankietowanych odpowiedziało twierdząco.

d3z34wm

Podziel się opinią

Share
d3z34wm
d3z34wm