Trwa ładowanie...
Polskapresse
kulczyk

Muzeum Sztuki w Manufakturze budują... Hindusi

Na budowie filii Muzeum Sztuki w Manufakturze pracuje 46 Hindusów. Generalnym wykonawcą rewitalizacji jest firma Varitex, która aby dotrzymać terminów, sięgnęła po siłę roboczą aż do Azji.
Share
Muzeum Sztuki w Manufakturze budują... Hindusi
Źródło: Dziennik Łódzki
d3irv0s

W Manufakturze słychać młoty pneumatyczne, a okolicznymi ulicami suną ciężarówki i betoniarki. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły prace przy zagospodarowaniu dwóch reprezentacyjnych budynków Manufaktury, usytuowanych od strony ul. Ogrodowej.

W wyższym, znanym z kadrów "Ziemi Obiecanej", będzie luksusowy, czterogwiazdkowy hotel z apartamentami, centrum konferencyjnym, salą balową i basenem na dachu. W mniejszym, sąsiadującym z galerią handlową, powstanie siedziba filii Muzeum Sztuki. To jeden z warunków, jakie musiał spełnić Apsys rozpoczynając przebudowę imperium poznańskiego.

- _ Trafi tam około 10% zbiorów Muzeum Sztuki _ - informuje Marcin Siemiński z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Całość prac kosztować będzie 54 mln zł, 17 mln ma pochodzić z dotacji z Unii Europejskiej, a 3 mln przeznaczyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oprócz sal wystawienniczych znajdą się tam pomieszczenia do prezentacji multimedialnych oraz tereny do prowadzenia akcji plastycznych i warsztatów. Otwarcie muzeum planowane jest na październik 2008 roku.

Marek Machwitz

d3irv0s

Podziel się opinią

Share
d3irv0s
d3irv0s