Trwa ładowanie...
dadvl2g

MZ: europejska polityka zdrowotna na Forum Ekonomicznym w Krynicy (komunikat)

...

Share
dadvl2g

07.09. Warszawa - Biuro Prasy i Promocji Ministerstwa Zdrowia informuje:

8 września 2011 r. o godz. 18.30 w Krynicy Zdroju, podczas XXI Forum Ekonomicznego, odbędzie się specjalna sesja plenarna poświęcona europejskiej polityce zdrowotnej w świetle priorytetów polskiej prezydencji. W sesji wezmą udział minister zdrowia Ewa Kopacz, unijny komisarz ds. zdrowia John Dalli oraz ministrowie zdrowia i przedstawiciele krajów Unii Europejskiej.

Paneliści będą zastanawiać się jak zmniejszać nierówności w zdrowiu pomiędzy państwami członkowskimi UE - m.in. w jaki sposób skutecznie przeciwdziałać zjawiskom, mającym negatywny wpływ na zdrowie społeczeństw europejskich, np. paleniu papierosów, nadmiernemu spożywaniu alkoholu, nadwadze, czy brakowi aktywności fizycznej.

Poruszana będzie też kwestia nierówności w zdrowiu w zakresie zaburzeń komunikacyjnych, jak również w zakresie chorób dróg oddechowych, występujących zwłaszcza w wieku dziecięcym.

dadvl2g

Dyskusja będzie również poświęcona doświadczeniom wyniesionym z kryzysu związanego z epidemią zakażeń bakterią E.coli.

Przed sesją plenarną, o godz. 18.15, planowane jest krótkie spotkanie z mediami minister Ewy Kopacz i komisarza Johna Dalliego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dadvl2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dadvl2g
dadvl2g