Trwa ładowanie...
deeh6bd
IAR
państwowa inspekcja pracy

"Na fali pierwszej pracy"

Pod hasłem "Na fali pierwszej pracy" rozpoczyna się dzisiaj letnia kampania w pasie nadmorskim. Państwowa Inspekcja Pracy kieruje ją przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów
Share
"Na fali pierwszej pracy"
Źródło: © Kadmy - Fotolia.com
deeh6bd

.

Celem jest dostarczenie informacji dotyczących praw przysługujących osobom podejmującym pracę na przykład w barkach, smażalniach ryb, przy sprzedaży lodów na plaży czy w hotelowych recepcjach - tłumaczy rzeczniczka Inspekcji Danuta Rutkowska. Dodaje, że akcja skierowana jest zarówno do pracowników jak i przedsiębiorców mających wątpliwości natury prawnej. Pierwszy punkt informacyjny uruchomiony zostanie w Mielnie. Porady udzielane będą dzisiaj i jutro na głównym deptaku w godzinach od 10.00 do 17.00. Tego lata inspektorzy pojawią się też w Kołobrzegu i Międzyzdrojach.
Danuta Rutkowska przestrzega przed podejmowaniem pracy bez podpisania umowy. Podkreśla, że umowa na piśmie powinna być zawarta najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia pracy. Tłumaczy, że zdarza się zatrudnianie na próbę bez wynagrodzenia. Pracodawca obiecuje zawarcie umowy pod warunkiem dobrego wykonywania obowiązków, a mimo starań pracownika, nie podpisuje z nim żadnej umowy a za pracę nie płaci ani grosza. Z kontroli inspektorów pracy wynika, że takie praktyki nieuczciwych pracodawców zdarzają się częściej w okresie, kiedy trwają prace sezonowe.

Kliknij i znajdź wymarzoną pracę! Codziennie nowe oferty. Sprawdź!

deeh6bd

Podziel się opinią

Share
deeh6bd
deeh6bd