Trwa ładowanie...

"Na fali pierwszej pracy"

Pod hasłem "Na fali pierwszej pracy" rozpoczyna się dzisiaj letnia kampania w pasie nadmorskim. Państwowa Inspekcja Pracy kieruje ją przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów

"Na fali pierwszej pracy"Źródło: © Kadmy - Fotolia.com
d1zvoav

.

Celem jest dostarczenie informacji dotyczących praw przysługujących osobom podejmującym pracę na przykład w barkach, smażalniach ryb, przy sprzedaży lodów na plaży czy w hotelowych recepcjach - tłumaczy rzeczniczka Inspekcji Danuta Rutkowska. Dodaje, że akcja skierowana jest zarówno do pracowników jak i przedsiębiorców mających wątpliwości natury prawnej. Pierwszy punkt informacyjny uruchomiony zostanie w Mielnie. Porady udzielane będą dzisiaj i jutro na głównym deptaku w godzinach od 10.00 do 17.00. Tego lata inspektorzy pojawią się też w Kołobrzegu i Międzyzdrojach.
Danuta Rutkowska przestrzega przed podejmowaniem pracy bez podpisania umowy. Podkreśla, że umowa na piśmie powinna być zawarta najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia pracy. Tłumaczy, że zdarza się zatrudnianie na próbę bez wynagrodzenia. Pracodawca obiecuje zawarcie umowy pod warunkiem dobrego wykonywania obowiązków, a mimo starań pracownika, nie podpisuje z nim żadnej umowy a za pracę nie płaci ani grosza. Z kontroli inspektorów pracy wynika, że takie praktyki nieuczciwych pracodawców zdarzają się częściej w okresie, kiedy trwają prace sezonowe.

d1zvoav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zvoav