Trwa ładowanie...

Na rynku pierwotnym można kupić mieszkania za pół ceny

260 tys. zł wystarczy w Warszawie na zakup 2-pokojowego mieszkania od dewelopera. We Wrocławiu i Krakowie trzeba dysponować kwotą przynajmniej 200 tys. zł - podaje Home Broker.

Na rynku pierwotnym można kupić mieszkania za pół cenyŹródło: AFP
d4i7utv
d4i7utv

W Bydgoszczy i Gdańsku może być jeszcze taniej. Gdy priorytetem dla kupującego jest cena, musi zaakceptować większą odległość od centrum lub usytuowanie mieszkania na parterze.

Cena jest jednym z najważniejszych czynników przesądzających o wyborze mieszkania. Z danych Home Broker wynika, że przystępując do poszukiwania lokalu aż 82 proc. badanych ma zdefiniowany pułap cenowy. Oto jakie najtańsze mieszkania dwupokojowe są dziś dostępne na rynku.

Taniej na obrzeżach

W Warszawie najtańsze M2 na rynku pierwotnym kosztuje 265 tys. zł. Cena ta jest o blisko połowę niższa od średniej dla mieszkań dwupokojowych kupowanych od dewelopera, która wynosi obecnie w stolicy 518 tys. zł. Lokal dostępny jest w inwestycji „Osada Wiślana” na Białołęce. Mieszkanie ma – 41 m kw. Mieszkanie nie zostało jeszcze sprzedane, chociaż budynek jest już oddany do użytkowania, prawdopodobnie ze względu na usytuowanie na parterze.

We Wrocławiu deweloperski lokal 2-pokojowy można znaleźć już w cenie 200 tys. zł. W tym przypadku koszt zakupu jest także o blisko połowę niższy od średniej dla mieszkań 2-pokojowych dostępnych na rynku pierwotnym we Wrocławiu (393 tys. zł). Lokal znajduje się na „Osiedlu Zielonym” w dzielnicy Fabryczna. Mieszkanie ma 42 m. kw..

d4i7utv

2-pokojowe w cenie kawalerki

W Gdańsku najtańsze M2 kosztuje na rynku pierwotnym, według szacunków Home Broker, 180 tys. zł. Znowu mamy więc blisko 50-proc. dyskonto w stosunku do średniej ceny dla rynku pierwotnego w tym mieście (369 tys. zł). Lokal znajduje się na terenie inwestycji „Osiedle Krokusowe” na terenie dzielnicy Chełm i Gdańsk Południe. Mieszkanie ma powierzchnię zaledwie 39 m kw. Podobnie jak wcześniej przedstawione, znajduje się na parterze.

W Bydgoszczy najtańsze nowe mieszkanie 2-pokojowe kosztuje 165 tys. zł, czyli o ponad jedną trzecią mniej niż średnia ofertowa dla miasta na rynku pierwotnym. Dostępne jest w inwestycji przy ulicy Jasnej 22 na terenie Śródmieścia. Lokal posiada powierzchnię 40 m kw. i jest zlokalizowany na parterze.

d4i7utv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i7utv