Trwa ładowanie...

Najbogatszy Polak zainwestuje w Polonię?

Jan Kulczyk (63 l.), numer jeden na liście najbogatszych Polaków w rankingu Forbesa, rozważa przejęcie żużlowego klubu z Bydgoszczy. Człowiek, którego majątek jest szacowany na 11 miliardów złotych, podobno planuje inwestycje mieście.

Share
Najbogatszy Polak zainwestuje w Polonię?Źródło: newspix.pl, fot: Sebastian Borowski
d3fbpt9

Przy tej okazji Kulczykowi miano sugerować w urzędzie miasta, że dobrze byłoby połączyć biznes ze sportem. Podniesienie z kolan zadłużonej na 3 miliony zł Polonii nie byłoby dla biznesmena jakimś wielkim problemem. – O przyjściu najbogatszego Polaka do Polonii mówi się coraz głośniej, ale ja nie wiem na ile te plany są realne – mówi nam Jerzy Kanclerz, były menedżer klubu. – Kulczyk stąd pochodzi, tu kończył liceum, a półtora miesiąca temu był w Bydgoszczy na jakimś spotkaniu. Wydaje mi się jednak, że on nie wejdzie w klub pierwszoligowy. Niemniej, gdyby optymistyczny scenariusz się potwierdził, to Polonia stanęłaby na nogi.

W środowisku żużlowym plotkuje się, że osobą, która namawia Kulczyka do przejęcia Polonii ma być wiceprezydent Jan Szopiński. Jednak rzecznik prasowy urzędu Marta Stachowiak dementuje te informacje. – Zastępca prezydenta nie prowadzi żadnych rozmów w tej sprawie – czytamy w mailu.

Inna sprawa, że ostatnio coś w sprawach Polonii drgnęło. Na rozmowy do klubu przyjechał krajowy lider Krzysztof Buczkowski, z którym działacze chcą rozmawiać o nowym kontrakcie. Taki zawodnik kosztuje minimum milion złotych.

d3fbpt9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fbpt9
d3fbpt9