Trwa ładowanie...
d3ec66b

Najlepsze widżety dla iPhone'a

Darmowa wtyczka "New York Timesa", która odsyła użytkownika do wyselekcjonowanych przez redaktorów artykułów i newsów, znalazła się na pierwszym miejscu listy dziesięciu najlepszych widżetów dla systemu iOS, opracowanej przez serwis Business Insider.

Share
d3ec66b

W zestawieniu znalazły się m. in. aplikacja do monitorowania zużycia pakietu danych GSM, wtyczka Evernote, Kindle, czy gra Minesweeper.

Widżet DataMan informuje o zużyciu pakietu danych przypisanego do naszego abonamentu GSM. Dzięki aplikacji wiemy, jak wiele MB/GB pozostało nam w danym okresie rozliczeniowym. Widżet kosztuje 1.99 euro.

Kolejna sugerowaną aplikacją została Yahoo Weather, która jest zaawansowanym widżetem informującym o pogodzie. Umożliwia dodanie wielu miast do listy miejsc, w których chcemy sprawdzić pogodę. Oprogramowanie dostępne jest za darmo.

d3ec66b

Na czwartym miejscu znalazł się oficjalny widżet serwisu ESPN, dostarczającego informacje ze świata sportu. Aplikacja pozwala także szybko uruchomić relacje z wydarzeń sportowych w wersji audio. ESPN jest darmowym widżetem.

Minesweeper Widget Edition jest grą przypominającą popularnego Sapera. Widżet pozwala na rozgrywkę także z poziomu zablokowanego ekranu. Stan gry automatycznie zapisuje się w Game Center. Gra kosztuje 0.99 euro.

Widżet Evernote przenosi podstawowe funkcję popularnego programu do notatek i zarządzania treścią na poziom Centrum Powiadomień. Dzięki niej, bez uruchamiania właściwego programu, możemy wykonać zdjęcia, utworzyć notatkę, czy przygotować listę zadań. Widżet dostępny jest za darmo.

Dzięki widżetowi Day One - popularnej aplikacji pełniącej rolę cyfrowego dziennika - mamy dostęp do ostatnich wpisów już z poziomu Centrum Powiadomień. Możemy także zapisywać i przesyłać zdjęcia prosto do właściwego programu bez jego uruchamiania. Za pełną aplikację Day One, która zawiera w sobie także widżet musimy zapłacić 4.99 euro.

d3ec66b

Na ósmej pozycji znalazła się darmowa wtyczka popularnego informacyjnego serwisu BuzzFeed. Widżet wyświetla najpopularniejsze posty z danego dnia w Centrum Powiadomień systemu iOS.

Przedostatnie miejsce zajęła gra Overglide, która oferuje prostą rozgrywkę - unikanie ścian w jaskini, którą przemierzamy, kontrolując przedmiot przypominający latającą kopertę. Widżet kosztuje 0.99 euro.

Zestawienie zamyka rozszerzenie aplikacji Kindle. Widżet informuje o postępach w czytaniu rozpoczętych już pozycji, pełniąc jednocześnie rolę zakładki - jedno stuknięcie w ekran przenosi nas do właściwej strony w e-booku. Aplikacja wyświetla także listę sugerowanych zakupów. Widżet dostępny jest za darmo jako rozszerzenie podstawowej aplikacji Kindle.

Mobilny system operacyjny Apple umożliwia instalację widżetów od wersji iOS 8. We wrześniu 2014 r. firma, obok nowych modeli iPhone'a (6 i 6 Plus)
, zaprezentowała także jego nową wersję wyposażoną w tę funkcjonalność.

d3ec66b

Podziel się opinią

Share
d3ec66b
d3ec66b