Trwa ładowanie...
d2dilfv

Najpierw wiedza, potem kariera

Jak wynika z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 40 proc. młodych Polaków w wieku 18 – 29 lat deklaruje, że chce założyć własną firmę. Do tego potrzebna jest jednak niezbędna wiedza. Gdzie jej szukać?

d2dilfv
d2dilfv

Studenci i absolwenci szczególną uwagę zwracają na zdobywanie doświadczenia zawodowego. Z badania „Kariera w finansach”, przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, wynika że młodzi Polacy chcą pracować jeszcze na studiach (30 proc.). Ponad 70 proc. uważa, że nieodzownym elementem rozwoju zawodowego są praktyczne seminaria, warsztaty typu case studies oraz szkolenia.

– Ostatnie lata studiów to dobry czas, aby zastanowić się nad własną drogą zawodową: pracować na etacie czy może założyć własną firmę? – mówi Aneta Grzyb–Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Według badań Instytutu MillwardBrown SMG/KRC prawie 40 proc. młodych Polaków, którzy już założyli swoje małe biznesy, obawia się, że nie sprosta prowadzeniu firmy i wymaganiom rynku z powodu braku doświadczenia.

Odkąd uruchomiono portal szkoleniowy Akademii PARP wiedza biznesowa przestała stanowić tajemnicę. Bezpłatne, multimedialne szkolenia e-learning Akademii PARP powstały z myślą o polskich małych i średnich firmach. – Zależy nam, aby wychodzić naprzeciw polskim przedsiębiorcom, zwłaszcza tym początkującym. Dlatego szkolenia przygotowaliśmy w oparciu o rodzimy rynek i dostosowaliśmy je do potrzeb polskich przedsiębiorstw – wyjaśnia Aneta Grzyb–Hejduk z Akademii PARP.

Jak założyć własną firmę?”, „Biznesplan”, „Podatek VAT 2013”, „Jak rozwijać firmę?” to tylko niektóre szkolenia, które pomogą przedsiębiorczym studentom w założeniu i prowadzeniu firmy. Szkolenia internetowe Akademii PARP dają możliwość monitorowania wyników i sprawdzania na bieżąco postępów w nauce. Uczestnik zawsze może do nich wrócić i przypomnieć sobie informacje z danego tematu.

d2dilfv

Akademia PARP to portal szkoleniowy dający nieograniczony dostęp do wiedzy biznesowej. Oferowane są na nim szkolenia w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. Szkolenia dostępne są pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Wszyscy pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, w tym studenci, mogą podjąć bezpłatną naukę. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem. Projekt jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

d2dilfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dilfv