Trwa ładowanie...

Największy kontrakt lotniczy w historii

Linie lotnicze American Airlines podpisały największy kontrakt w historii lotnictwa cywilnego. Amerykański przewoźnik zamówił samoloty Airbus i Boeing za 40 miliardów dolarów.
Share
Największy kontrakt lotniczy w historii
Źródło: AFP, Fot: Clemens Bilan
d4m0xcc

Firma AMR, która jest właścicielem American Airlines poinformowała, że zakupi 200 samolotów Boeing 737 oraz 260 Airbusów A320. Kontrakt jest znaczącym sukcesem Airbusa, gdyż znacznie zwiększa obecność tej firmy na amerykańskim rynku.
Powodem do zadowolenia dla Boeinga jest fakt, że uzyskał część zmówienia mimo, że jeszcze niedawno eksperci uważali, że przegra z kretesem. American Airlines zapewniło sobie elastyczność w dostawach kolejnych wersji Boeingów linii 737. Rozpoczną się one w roku 2013.
W tym samym czasie amerykańskie linie otrzymają 130 Airbusów A320, a w roku 2017 kolejne 130 tych samolotów, ale w wersji z nowym, bardziej oszczędnym silnikiem. Według ekspertów, opiewający na niemal 40 miliardów dolarów kontrakt świadczy o dobrej kondycji przemysłu lotniczego po kryzysie jaki miał miejsce w ubiegłej dekadzie.

d4m0xcc

Podziel się opinią

Share
d4m0xcc
d4m0xcc