Trwa ładowanie...

Nauczyciele będą pracować po lekcjach

Zamiast prowadzić więcej lekcji, nauczyciele będą musieli więcej czasu spędzać z uczniami po zajęciach - taką propozycję związków zawodowych przyjął rząd podczas negocjacji

Nauczyciele będą pracować po lekcjach
dn1bnbt
dn1bnbt

Zamiast prowadzić więcej lekcji, nauczyciele będą musieli więcej czasu spędzać z uczniami po zajęciach - taką propozycję związków zawodowych przyjął rząd podczas negocjacji - poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

"Pensum pozostaje bez zmian. Natomiast od 1 września 2009 r. zwiększy się o jedną liczba godzin rejestrowanych, przeznaczonych na tzw. zajęcia wspomagające, czyli wyrównawcze oraz dla uczniów uzdolnionych" - powiedział Broniarz.

Jak wyjaśnił, chodzi np. o dodatkową pracę z uczniami cierpiącymi na dysleksję lub np. uzdolnionymi plastycznie. Ponadto zajęcia te będą rozliczane w cyklu półrocznym, a nie tygodniowym, czyli zamiast prowadzić jedną godzinę zajęć teatralnych w każdym tygodniu, nauczyciel będzie mógł np. raz na miesiąc zabrać grupę uczniów na wycieczkę do teatru.

Według planów, przez kolejne cztery lata liczba godzin na zajęcia wspomagające będzie wzrastała o jedną dla nauczycieli w szkołach podstawowych i gimnazjach, natomiast dla nauczycieli w szkołach ponadgimnazjalnych wzrośnie jednorazowo o dwie godziny.

Wcześniej rząd proponował stopniowe zwiększanie pensum, czyli godzin zajęć lekcyjnych.

dn1bnbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1bnbt