Trwa ładowanie...
d2xzgvz

Nawet najbogatszych nie stać tam na mieszkanie. Ceny biją rekordy

Ceny apartamentów na Manhattanie osiągają zawrotne pułapy; sprzedaż spada - wynika z danych opublikowanych przez firmę Douglas Elliman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet najbogatszych nie stać tam na mieszkanie. Ceny biją rekordy
(WP.PL, Fot: Malinda Rathnayake, Flickr, CC BY-SA 2.0)
d2xzgvz

Ceny apartamentów na Manhattanie osiągają zawrotne pułapy. Sprzedaż mieszkań w tej dzielnicy zdecydowanie spada - wynika z danych opublikowanych przez firmę Douglas Elliman.

Douglas Elliman, największy pośrednik w obrocie nieruchomościami na terenie nowojorskiego obszaru metropolitalnego, opublikował najnowsze dane dotyczące cen apartamentów na Manhattanie w II kwartale tego roku. Wynika z nich, że w omawianym okresie średnia cena za mieszkanie w tej atrakcyjnej dzielnicy Nowego Jorku osiągnęła wartość najwyższą w historii, bo aż 1,872 mln dolarów.

Za taką właśnie cenę można kupić np. mieszkanie przy Broad Street, ulicy znajdującej się w dzielnicy finansowej Manhattanu, o powierzchni 130 m kw., z jedną sypialnią i dwiema łazienkami.

d2xzgvz

Mediana ceny transakcyjnej apartamentu na Manhattanie wyniosła w II kwartale 980 tys. dolarów. To drugi najwyższy wynik w historii.

Jednocześnie analitycy rynku zauważają, że ceny te są za wysokie nawet dla klientów z zasobnymi portfelami. Świadczą o tym dane dotyczące sprzedaży, która w II kwartale br. zmniejszyła się o 20 proc. w ujęciu rok do roku. Zarazem był to czwarty z rzędu kwartał charakteryzujący się spadkiem liczby transakcji na lokalnym rynku nieruchomości mieszkalnych.

d2xzgvz

Podziel się opinią

Share
d2xzgvz
d2xzgvz