Trwa ładowanie...

Nazwiska dają zarobić

Biznesmen z Wrocławia Leszek Czarnecki zwyciężył w rankingu inwestorów „Rzeczpospolitej”. Spółki, których jest udziałowcem, radziły sobie najlepiej w drugim kwartale tego roku.

Share
Nazwiska dają zarobić
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4b6o4d

Biznesmen z Wrocławia Leszek Czarnecki zwyciężył w rankingu inwestorów "Rzeczpospolitej". Spółki, których jest udziałowcem, radziły sobie najlepiej w drugim kwartale tego roku - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Przychody Noble Banku, Getinu i LC Corp wzrosły w ciągu roku o 135 proc., a zysk netto o 37 proc. W tym samym czasie zysk netto spółek notowanych na GPW wzrósł o 21 proc. Trzeci najbogatszy Polak w zestawieniu tygodnika "Wprost" cały czas rozwija swoje imperium. W ostatnich miesiącach do grupy Getin dołączył m.in. dom maklerski, a w jego budowie nie przeszkodziły nawet podejrzenia o współpracę z SB.

Stawkę zamyka niegdysiejszy guru drobnych inwestorów Roman Karkosik. Łączna strata wszystkich spółek z jego portfela sięgnęła 40 mln zł. Był jedynym spośród giełdowych tuzów naszego parkietu, którego firmy poniosły stratę - pisze "Rzeczpospolita".

_ Inwestorzy patrzą na giełdowych miliarderów przez pryzmat ich dotychczasowych dokonań i dorabiają sobie historię, że i tym razem wyjdzie im lepiej niż pozostałym inwestorom _- uważa Sabina Ratajczak, psycholog z Wyższej Szkoły Biznesu.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

d4b6o4d

Podziel się opinią

Share
d4b6o4d
d4b6o4d