Trwa ładowanie...
ycipk-2i1hgp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
nbp

NBP: rezerwy walutowe rekordowo wysokie - przekroczyły 80 mld euro

Po trzech miesiącach wzrostu wartość rezerw dewizowych Polski wyrażonych w euro przekroczyła na koniec czerwca 80,6 mld euro i była o blisko 6 mld euro większa niż w marcu br. - poinformował Narodowy Bank Polski w piątek w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NBP: rezerwy walutowe rekordowo wysokie - przekroczyły 80 mld euro
(Jupiterimages)
ycipk-2i1hgp

Bank centralny zaznaczył, że wartość oficjalnych aktywów rezerwowych naszego kraju, w przeliczeniu na euro na koniec czerwca po raz pierwszy w historii przekroczyła 80 mld euro. Od maja wartość rezerw zwiększyła się o ok. 1,5 mld euro.

"Na koniec czerwca wzrosła też wartość polskich rezerw w przeliczeniu na dolary USA - wyniosła ona 101,4 mld dol. wobec 98,2 mld dol. na koniec maja" - poinformował NBP.

W komunikacie podano, że NBP zarządza rezerwami dewizowymi, dbając o maksymalizację zysków, jednak priorytetem jest bezpieczne ich lokowanie i zachowanie niezbędnego poziomu ich płynności.

ycipk-2i1hgp

"NBP inwestuje rezerwy w typowe instrumenty stosowane przez banki centralne. Dominującą część w rządowe papiery wartościowe, pewne kwoty w papiery emitowane przez instytucje międzynarodowe oraz agencje rządowe. Niewielka część rezerw jest utrzymywana w formie lokat w bankach za granicą o wysokiej ocenie wiarygodności oraz w złocie" - wyjaśniono.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2i1hgp

ycipk-2i1hgp
ycipk-2i1hgp