Trwa ładowanie...

NFZ szuka miliona dla pacjentów

Wszyscy leczący się na podstawie dyrektywy transgranicznej mogą odzyskać pieniądze. Umożliwić to ma rozważana w Sejmie poprawka do ustawy - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

NFZ szuka miliona dla pacjentówŹródło: Fotolia, fot: Alexander Raths
d2by4v2
d2by4v2

Jak czytamy w gazecie, chodzi o unijne przepisy pozwalające na leczenie w wybranym kraju Wspólnoty, przy czym koszty kuracji zwraca krajowy ubezpieczyciel. Regulacje weszły w życie w październiku, jednak Polska nie przyjęła przepisów implementujących je do polskiego systemu prawnego.

Obecnie przed sądami toczy się 9 spraw, w których pacjenci domagają się zwrotu pieniędzy za leczenie, chcą uzyskać od NFZ w sumie 1,3 miliona złotych. Do tej pory nasz resort zdrowia twierdził, że pacjenci do czasu przyjęcia ustawy nie dostaną ani złotówki, bo nie ma ku temu podstaw prawnych.

Jednak politycy w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" przyznają, że batalia sądowa najpewniej zakończy się dla Funduszu porażką. W efekcie nie dość, że musiałby zwracać pieniądze za leczenie, to zostałby obciążony wydatkami za postępowania sądowe i obsługę prawną.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d2by4v2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2by4v2