Trwa ładowanie...
kredyt
25-03-2009 12:08

Nie będzie "hipotek"

Santander Consumer Bank zadecydował o wycofaniu ze swojej oferty kredytów hipotecznych.

Share
Nie będzie "hipotek"Źródło: Jupiterimages
d2w1r8j

_ Powodem jest relatywnie niska rentowność tego produktu _- tłumaczy Magdalena Suchanek, rzecznik prasowy tej instytucji. Podobnych pobudek w decyzji Santandera doszukuje się również Marcin Materna, analityk zajmujący się branżą bankową w Millennium Domu Maklerskim. _ Wygląda na to, że spółka nie miała źródeł taniego finansowania, więc dalsze oferowanie tego produktu stało się dla niej nieopłacalne _- mówi.

Magdalena Suchanek zapewnia, że klienci, którzy uzyskali już pozytywną decyzję kredytową lub oczekują na wypłatę transz, otrzymają przyznane środki. _ Od 1 kwietnia 2009 r. nie będą natomiast przyjmowane nowe wnioski _- mówi rzeczniczka.

W ubiegłym roku Santander Consumer Bank sprzedał kredyty hipoteczne za niemal 1,5 mld zł. W pierwszej połowie roku co miesiąc udzielał "hipotek" za 115–160 mln zł, ale w listopadzie i grudniu ich wartość spadła poniżej 100 mln zł miesięcznie.

d2w1r8j

Rzecznik banku dodaje, że Santander będzie kontynuował koncentrowanie się w Polsce na swej podstawowej działalności, czyli consumer finance. Bank nie wycofa się więc ze sprzedawania kart kredytowych i kredytów gotówkowych. _ Pozostaniemy również aktywni w swojej najważniejszej działalności, czyli kredytach samochodowych _- mówi.

_ Nie spodziewam się, aby w ślady Santandera poszedł któryś z dużych banków. Takie instytucje muszą mieć w swojej ofercie kredyty hipoteczne _– uważa Marcin Materna.

Piotr Rutkowski
PARKIET

d2w1r8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w1r8j
d2w1r8j