Trwa ładowanie...

Nie ma kogo zatrudniać!

W Polsce 37 proc. pracodawców ma trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na kluczowe dla ich działalności stanowiska

Nie ma kogo zatrudniać!
d374w2p
d374w2p

"Jak pokazują wyniki 'Niedoboru talentów 2012', w momencie, w którym światowa gospodarka powoli wychodzi z recesji, przedsiębiorcy mają trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na kluczowe dla ich działalności stanowiska. W Polsce ponad jedna trzecia respondentów odczuwa niedobór talentów (37 proc.), co plasuje nas na 17. pozycji spośród 41 badanych krajów" - napisano w informacji prasowej.
"Co prawda odpowiedzi uzyskane we wcześniejszych krajowych edycjach badania, wskazują na pewien trend malejący (37 proc. w 2012 r., 40 proc. w 2011 r., 51 proc. w 2010 r.; 48 proc. w 2009 r.; 49 proc. w 2008 r.), jednak nadal różnica pomiędzy poszczególnymi odpowiedziami jest zbyt mała, by uznać ją za pozytywną oznakę. Wyniki wskazują natomiast na pewno na długotrwałe utrzymywanie się niedoboru talentów, co jest istotnym problemem na polskim rynku pracy" - dodano.

Z przeprowadzonego przez ManpowerGroup badania wynika, że w Polsce najtrudniejszą do obsadzenia grupą zawodową są inżynierowie, a rezultaty z ostatnich pięciu lat wskazują na stałe i rosnące problemy pracodawców z pozyskiwaniem kandydatów z takim wykształceniem.

W przeprowadzonym w I kwartale 2012 roku badaniu wzięło udział 750 respondentów z Polski. Odpowiadającymi były osoby odpowiedzialne za politykę personalną w małych, średnich i dużych firmach.

(JK)

d374w2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d374w2p