Trwa ładowanie...
d19hb89
indeksy

Nie wykorzystana okazja

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, wzrost odnotował jedynie sWIG-80, który ponownie zamknął się na swoim nowym, średnioterminowym maksimum. Przed piątkową sesją wszystko sprzyjało stronie popytowej i rynek rzeczywiście podjął próbę wzrostu w pierwszych godzinach handlu.

Share
d19hb89

Ale na nie wiele wyższych poziomach pojawiła się podaż, która przeważała w dalszej części handlu. Presja sprzedających, na akcjach największych spółek nasiliła się w końcowej fazie sesji. Takie zachowanie należy ocenić negatywnie, choć definitywne rozstrzygnięcia jeszcze nie nastąpiły, przynajmniej jeśli chodzi o stronę techniczną. WIG-20 nadbił pierwszy opór na 2573, ale dzienne maksimum zostało wyznaczone 3 punkty powyżej tego poziomu. W dalszej części sesji indeks przełamał wsparcia wynikające z ostatnich lokalnych minimów na 2549 i 2547 i odnotował spadek do 2533.

Nieopodal tego poziomu pojawił się pewien popyt i indeks zdołał odrobić część strat. Aktualnie najbliższy opór znajduje się na 2547, a w przypadku jego pokonania będę oczekiwał na test 2560. By można było mówić o poprawie wskazań konieczny jest wzrost powyżej piątkowego maksimum na 2576 oraz atak na strefę oporu w przedziale 2584-2587. Cały czas pozytywny scenariusz nie został unieważniony i mając na względzie fakt, iż wzrost z 2520 do 2585 przybrał wzór impulsu konsekwentnie większe prawdopodobieństwo przypisuję kontynuacji wzrostu.
Najbliższe wsparcie znajduje się na piątkowym dołku na 2533, a w przypadku jego przełamania istotne znaczenie przypisuję poziomowi 2520. W razie jego przebicia popyt winien ujawnić się w zakresie 2502-2510 lub też w mniej optymistycznym scenariuszu na 2470. Piątkowy spadek jest sporym zaskoczeniem, a polski rynek po raz kolejny potwierdził, iż ceny nie muszą się powielać zachowania innych parkietów. Obecnie kluczowe znaczenie w krótkim terminie ma poziom 2520, a jego przebicie będzie sugerowało pogłębienie korekty.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30576/130128_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
analityk techniczny
DM BZ WBK

d19hb89

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d19hb89

Podziel się opinią

Share
d19hb89
d19hb89