Trwa ładowanie...
d2wk44m

Niedługo będziemy pracować aż do śmierci...

Rozpoczynają się prace nad projektem ustawy przesuwającej wiek przechodzenia na emeryturę. Według wstępnych projektów zarówno kobiety i mężczyźni będą musieli pracować do 67. roku życia.
Share
Niedługo będziemy pracować aż do śmierci...
d2wk44m

Rozpoczynają się prace nad projektem ustawy przesuwającej wiek przechodzenia na emeryturę - dowiedziała się "Polska". Według wstępnych projektów zarówno kobiety i mężczyźni będą musieli pracować do 67. roku życia.
Reforma dotyczy czterdziestolatków i młodszych. W pierwszym etapie czas aktywności zawodowej zostanie wydłużony o rok lub dwa lata - mówi minister pracy Jolanta Fedak. W następnych - o kolejne lata.

Pomysł ten ma pojawić się w Sejmie tylko wtedy, gdy wcześniej wejdzie w życie tzw. ustawa żłobkowa. Ma ona ułatwić zakładanie żłobków i innych placówek opieki nad dziećmi.

- Kobiety po 50. roku życia, przechodząc na emeryturę, często zajmują się wychowywaniem wnuków. Nie będą mogły tego robić, jeśli będą nadal aktywne zawodowo. Dlatego zanim zaproponujemy im dłuższy okres pracy, musimy zadbać o opiekę nad dziećmi - mówi minister Fedak.

d2wk44m

Podziel się opinią

Share
d2wk44m
d2wk44m