Trwa ładowanie...
praca w niemczech
22-02-2016 17:57

Niemcy ograniczą zasiłki na dzieci Polaków? Rzecznik Merkel precyzuje

- Najpierw trzeba poczekać na wynik referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - mówi Steffen Seibert.

Niemcy ograniczą zasiłki na dzieci Polaków? Rzecznik Merkel precyzujeŹródło: WP.PL, fot: Re: Publica/CC BY 2.0/wikimedia commons
d4jmcg4
d4jmcg4

Władze Niemiec mogą pójść śladem Wielkiej Brytanii i też zmniejszyć zasiłki dla obcokrajowców, których dzieci mieszkają w swoich ojczystych krajach. Zapowiedziała to kanclerz Angela Merkel.

Jej rzecznik Steffen Seibert zaznaczył jednak, że najpierw trzeba poczekać na wynik referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Pytany o tę sprawę Seibert stwierdził, że referendum musi skończyć się pozostaniem Wielkiej Brytanii we Wspólnocie. - Dopiero wtedy ustalenia w sprawie zasiłków będą wiążące - powiedział.

Ograniczenie zasiłków na dzieci pozostające w swoich ojczystych krajach to jeden z przywilejów, jaki Londyn wywalczył dla siebie na ostatnim unijnym szczycie. Zmienione zasady, jeśli wejdą w życie, obejmą na początku tylko nowych imigrantów zarobkowych.

Ci, którzy już teraz pracują w którymś z krajów Unii, otrzymają mniejsze świadczenia dopiero po 2020 roku.

d4jmcg4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jmcg4