WP
Deutsche Welle
ryanair

Niemcy: w środę strajk w Ryanair

Pasażerowie linii Rynanair muszą uzbroić się w cierpliwość. Jutro strajkować będą niemieckie załogi tego taniego przewoźnika. Odwołano 150 z 400 lotów do i z Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: w środę strajk w Ryanair
(PAP/EPA)
WP

Miesiąc po dotkliwym strajku w Ryanair pasażerowie tej największej w Europie linii lotniczej znowu musza liczyć się z odwołanymi lotami i opóźnieniami. W środę strajkować będą piloci i personel pokładowy Ryanair w Niemczech.

Stowarzyszenie pilotów Cockpit oraz związek zawodowy Verdi wezwały swoich członków do przeprowadzenia 24-godzinnej akcji protestacyjnej. Organizatorzy protestu domagają się poprawy warunków pracy.

WP

Piloci i personel łączą siły

Po raz pierwszy piloci i personel pokładowy zdecydowali się na wspólną akcję protestacyjną. – Wynagrodzenia stewardess i stewardów w Ryanair są tak niskie, że nie pozwalają zapewnić wystarczającego standardu życia. Do tego dochodzą złe warunki pracy i ogromna presja na zatrudniownych – powiedziała Christinie Behle ze związku zawodowego Verdi.

Jutrzejszy strajk rozpocznie się o godzinie 03.00 rano i potrwa całą dobę. Nie wiadomo jeszcze ile lotów zostanie odwołanych. Podczas poprzedniego strajku, na początku sierpnia, Ryanair przeprowadził w Niemczech około jedną trzecią zaplanowanych lotów, angażując załogi z innych europejskiej krajów.

CZYTAJ: Ryanair przeniesie się do Polski. Tnie flotę w Irlandii

WP

Zdaniem przedstawicieli Ryanair jutrzejszy protest będzie nieuzasadniony. Rzecznik firmy Robin Kiely wezwał niemieckich pilotów do podjęcia pracy. - Jako że zaproponowaliśmy już lokalne kontrakty i podwyżki, nie ma uzasadnienia dla dalszych zakłóceń - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP