Trwa ładowanie...

Niemczycki planuje lekową ofensywę

W ciągu 4-5 lat biznesmen chce wprowadzić CHC do pierwszej czwórki europejskich firm farmaceutycznych, produkujących na zlecenie kapsułki miękkie - informuje "Puls Biznesu".

Niemczycki planuje lekową ofensywęŹródło: PAP
dhh73qa
dhh73qa

Zbigniew Niemczycki, jeden z najbogatszych Polaków, na dobre połknął farmaceutycznego bakcyla. Po ponad dwóch latach od uruchomienia zakładu Curtis Health Caps (CHC) pod Poznaniem, produkującego na zlecenie firm zewnętrznych, planuje rzucić rękawicę zagranicznym konkurentom.

- Już dzisiaj jesteśmy w Polsce liderem w produkcji kapsułek miękkich - nasze moce produkcyjne wynoszą ok. 1,1 mld kapsułek rocznie. W ciągu 4-5 lat planujemy kilkakrotnie zwiększyć skalę biznesu, co zapewni nam miejsce w europejskiej pierwszej czwórce firm produkujących kontraktowo kapsułki miękkie - zapowiada Natalia Walas-Marcinek, prezes CHC.

Cezary Kilczewski, prezes Medicofarmy, producenta kontraktowego farmaceutyków, zwraca uwagę, że produkcja na zlecenie nie jest łatwym biznesem. - Jest bardzo energochłonna i opłacalna tylko w dużej skali. Trzeba osiągnąć masę krytyczną - co najmniej kilka linii produkcyjnych, które powinny pracować non stop - twierdzi Cezary Kilczewski.

dhh73qa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhh73qa