Trwa ładowanie...

Niemiecki gigant szuka w Polsce setek kurierów. Dają 2-3 tys. euro i roczną premię

Deutsche Post właśnie rekrutuje pracowników w Polsce. Niemiecki operator pocztowy szuka u nas 400 kurierów do pracy za Odrą i to tylko w tym roku.

Niemiecki gigant szuka w Polsce setek kurierów. Dają 2-3 tys. euro i roczną premięŹródło: Eastnews, fot: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK
d2yqfdm
d2yqfdm

Deutsche Post to potęga – drugi największy pracodawca w Niemczech, zatrudniający pół miliona pracowników. Monachijski oddział operatora pocztowego ma najwyraźniej problemy ze znalezieniem pracowników na rodzimym rynku, dlatego na łowy wybrał się do Polski. Prowadzi właśnie rekrutację 400 kurierów w Polsce - pisze Wyborcza.biz.

Polacy, którzy zdecydują się wyjechać za Odrę, mogą liczyć na 2 tys. euro na początek z perspektywą podwyżki nawet do 3 tys. euro. Oprócz tego trzynastka, premie roczne, dodatki świąteczne i urlopowe.

Z portalu wynagrodzenia.pl wynika, że w Polsce kurier zarabia przeciętnie 2,6 tys. zł brutto.

Czego Deutsche Post oczekuje w zamian? Niemcy nie mają wygórowanych wymagań. Najważniejsze jest prawo jazdy i znajomość języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym.

d2yqfdm

Niemiecka gospodarka już dziś boryka się ze starzejącym się społeczeństwem, dlatego tamtejsze firmy coraz częściej szukają pracowników za granicą, nie tylko w Polsce, ale często również np. na Bałkanach.

Wielka rekrutacja Deutsche Post to nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Na Dolnym Śląsku setki pracowników szukały już takie koncerny jak BMW, Porsche, DHL i Siemens. Niemieckie firmy często oferują nawet kursy językowe dla polskich pracowników.

Jak prognozuje firma doradcza Boston Consulting Group, Niemcom w ciągu 15 najbliższych lat będzie brakować 10 mln pracowników.

Z najświeższych danych GUS wynika natomiast, że w Niemczech jest 655 tys. Polaków. To drugi kraj po Wielkiej Brytanii, w którym mieszka najwięcej naszych rodaków. W 2015 roku było widać wyraźny wzrost emigracji za Odrę. Liczba Polaków przebywających tam wzrosła o 41 tys., czyli o 7 proc.

d2yqfdm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yqfdm