Trwa ładowanie...
d1quzie
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Nieskuteczny atak

Kontrakt podjął próbę ataku na linię trendu spadkowego, ale kupującym nie udało się sforsować tego oporu, a dalsza część sesji upłynęła pod znakiem oscylacji w wąskim zakresie. W drugiej części sesji nastąpiło wyłamanie do dziennego minimum na 2392, ale w samej końcówce kontrakt powrócił do konsolidacji.
Share
d1quzie

Taka sytuacja sprawia, iż sytuacja techniczna jest w dalszym ciągu nie rozstrzygnięta, choć mając na względzie fakt, iż kupującym udało się przebić opór na 2399 większe prawdopodobieństwo należy przypisywać wybiciu w górę. Najbliższy opór znajduje się na 2409 pkt., a jego przebicie będzie zapowiadało test 2414 oraz 2423 pkt. W przypadku przebicia tego ostatniego oporu będę liczył na test 2456-58. Najbliższe wsparcie wytycza wczorajsze minimum na 2392, a w razie jego przełamania popyt winien pojawić się na 2387 lub też 2371 pkt. W razie silniejszej korekty będę zwracał uwagę na 2353 pkt, gdzie aktualnie znajduje się linia trendu wzrostowego jak i na 2344 pkt. Spadek poniżej tego ostatniego pułapu będzie miał negatywne przesłanie i będzie istotnie redukował prawdopodobieństwo realizacji pozytywnego scenariusza.

 (fot. DM BZ WBK)
Źródło: (fot. DM BZ WBK)

Strategia gry

Przebicie oporu na 2409 pkt odczytam jako sygnał kupna zapowiadający wzrost powyżej 2423 z potencjalnym celem na 2456-8 pkt. Popyt winien pojawić się na wsparciach na 2371 lub też 2353 pkt. Sygnałem do zamykania pozycji długich i anagażowania się po krótkiej stronie rynku będzie spadek poniżej 2344 pkt.

d1quzie

Tomasz Jerzyk
Analityk Techniczny
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1quzie

Podziel się opinią

Share
d1quzie
d1quzie