Trwa ładowanie...
niewidomy
02-06-2016 12:46

Niewidomy klient pozywa McDonald's

O niecodziennym pozwie skierowanym przeciwko słynnej sieci fast food informują amerykańskie media, m.in. CNBC.

Share
Niewidomy klient pozywa McDonald'sŹródło: WP.PL, fot: Historyadororig/wiki/cc3.0
d2fljdi

Skarżący to mieszkaniec stanu Luizjana, Scott Magee. W pozwie, który wypłynął do sądu okręgowego w Chicago, czytamy, iż mężczyzna próbował złożyć zamówienie w okienku drive-thru w restauracji McDonald's na przedmieściach Nowego Orleanu w sierpniu 2015 r. Sytuacja miała miejsce w późnych godzinach nocnych, co wykluczało możliwość złożenia zamówienia wewnątrz restauracji, o tej porze już zamkniętej. Personel w okienku drive-thru miał jednak odmówić przyjęcia zamówienia i potraktować klienta w pogardliwy sposób.

Zdaniem Magee i reprezentującego go prawnika, polityka McDonald's w zakresie drive-thru - wykluczająca niezmotoryzowanych klientów z tej formy obsługi - narusza prawa osób niepełnosprawnych, które nie mogą prowadzić samochodu, a które powinny móc korzystać z wszelkiego rodzaju usług na równi z osobami pełnosprawnymi. Magee powołuje się na ustawę Americans with Disabilities Act, gwarantującą niepełnosprawnym Amerykanom równe prawa i chroniącą je przed dyskryminacją.

W pozwie Magee domaga się od McDonald's otwarcia okienek drive-thru także dla niezmotoryzowanych klientów i umożliwienia korzystania z nich osobom niepełnosprawnym, argumentując, że wprowadzenie stosownych rozwiązań nie powinno być problemem dla tak dużego koncernu.

McDonald's odmówił kometarza w sprawie pozwu. Decyzją sądu, koncern ma czas na ustosunkowanie się do niego do 17 czerwca.

d2fljdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fljdi
d2fljdi