Trwa ładowanie...
bieganie

Nike otwiera rewolucyjny sklep

Głównym elementem jest bieżnia wyposażona w technologię umożliwiającą analizę biegu.

Share
Nike otwiera rewolucyjny sklep
Źródło: WP.PL, fot: healthandswellness/youtube.com
d2pbyxa

Producent sportowej odzieży Nike otworzył w Seattle kolejny, jedyny w swoim rodzaju sklep. Jego głównym elementem jest bieżnia, którą wyposażono w technologię pozwalającą na dopasowanie odpowiednich butów dla biegacza i zbadanie prawidłowości jego postawy biegowej, podaje portal "Businessinsider".

Ciekawym elementem jest także instalacja, na której znajdują się podpisy graczy drużyny futbolu amerykańskiego Seattle Seahawks oraz wyświetlacz, na którym widoczny jest Michael Jordan, jeden z najbardziej znanych koszykarzy na świecie.

Głównym elementem salonu jest jednak bieżnia wyposażona w technologię umożliwiającą analizę biegu. Koncepcja jest bardzo prosta. Klient biega po niej, a stojący obok niego ekspert dokładnie monitoruje go. Na podstawie otrzymanych danych może on polecić buty, które będą najlepiej dopasowane do biegacza. Po teście wyniki są również udostępniane klientowi.

d2pbyxa

Przeprowadzone badanie pozwala nie tylko dobrać odpowiednie obuwie, ale także wskaże wady w poruszaniu się biegacza, które w przyszłości mogą wywoływać kontuzję. Ekspert przed rozpoczęciem badania zadaje kilka pytań, a następnie urządzenie bada m.in. kąt układania stopy czy kąt skręcenia kostki.

Innowacja cieszy się sporą popularności wśród biegaczy, którzy poszukują informacji zwrotnej na temat swojej formy.

Nike oferuje podobną technologię także w trzech innych sklepach w Nowym Jorku: Nike Running Flatiron, Nike Running Upper East Side and NikeTown New York, a także w Chicago, Nike Mall of America w Minnesocie, Nike Lenox Mall w Georgii oraz Nike Scottsdale w Arizonie. Wśród zagraniczny sklepów tego typu udogodnienia oferuje sklep w Tokio.

d2pbyxa

Podziel się opinią

Share
d2pbyxa
d2pbyxa