Trwa ładowanie...
d1qjvwl

Nowa lista leków refundowanych. Sprawdź, czy na liście jest twój lek

Od dziś wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Znalazły się na niej między innymi preparaty stosowane w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, terapia skojarzona w czerniaku skóry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa lista leków refundowanych. Sprawdź, czy na liście jest twój lek
(Fotolia, Fot: Fotolia)
d1qjvwl

Od środy 1 marca wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Znalazły się na niej między innymi preparaty stosowane w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, terapia skojarzona w czerniaku skóry.

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz powiedział, że duże zmiany wprowadzono w reumatologicznych programach lekowych: między innymi łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym oraz leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym.

Dla chorych na POChP refundacja objęto 3 nowe preparaty, składające się z 2 substancji leczniczych. Są też zmiany w programach lekowych dotyczących leczenia pierwotnych niedoborów odporności u dzieci oraz wrodzonych zespołów autozapalnych u dzieci.

d1qjvwl

Zobacz pełną listę leków refundowanych.

Marek Tombarkiewicz dodał, że lista bezpłatnych leków dla seniorów 75+ zostanie rozszerzona o 6 preparatów przeciwjaskrowych.

Wykaz darmowych leków dla seniorów jest załącznikiem do listy refundacyjnej. Zawiera 1167 preparatów , w poprzednim wykazie było 1149 leków. Kolejne zmiany na liście refundacyjnej w maju.

IAR, Joanna Stankiewicz

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl