Trwa ładowanie...

Nowa trasa i więcej lotów z Polski. Plany Wizz Air na 2018 r.

Od marca samoloty Wizz Air będą latały z Warszawy do Bordeaux. Częściej pojawią się też na polskich lotniskach.

Nowa trasa i więcej lotów z Polski. Plany Wizz Air na 2018 r.Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: seba-st
d5bek4j
d5bek4j

25 marca 2018 r. Wizz Air uruchomi nowe połączenie - ze stołecznego Lotniska Chopina do francuskiego Bordeaux - poinformował we wtorek Johan Eidhagen, dyrektor marketingu węgierskiego przewoźnika.

Zapowiedział też zwiększenie częstotliwości lotów na kilku trasach. Łącznie będzie to 19 lotów z Polski tygodniowo. Samoloty Wizz Air częściej, bo 10 razy, będą latać do Rzymu (obecnie cześć razy), do Tel Awiwu siedem (obecnie trzy), do Kijowa pięć (obecnie trzy), do Oslo siedem (obecnie pięć), Reykjaviku pięć (obecnie trzy), do Lyonu trzy (obecnie dwa), Malmo pięć (obecnie cztery) i do Billund trzy (obecnie dwa).

Zobacz też film o największym samolocie na świecie:

Johan Eidhagen poinformował też, że do warszawskiej floty przewoźnika dołączy ósmy samolot - airbus A321, który na pokład może zabrać 230 pasażerów. Jak dodał, Wizz Air, który obsługuje część krajowych lotów w Rumunii i Bułgarii, nie planuje na razie uruchamiać lotów krajowych w Polsce.

d5bek4j

Przewoźnik działa na ośmiu lotniskach w Polsce, ma sześć baz i dysponuje 23 samolotami. Linia wozi pasażerów na 151 trasach do 28 państw; z Warszawy obsługuje 50 tras do 25 krajów. Od 2004 r. przewoźnik przewiózł ponad 50 mln pasażerów z Polski - 14 mln z Lotniska Chopina w Warszawie.

Linia lotnicza poinformowała na konferencji, że w 2016 r. przewiozła blisko 24 mln pasażerów. Przewoźnik obsługuje 500 tras do 42 krajów. Flota Wizz Air składa się z 64 airbusów A320 i 19 airbusów A321. Firma zatrudnia ponad 3,3 tys. osób.

d5bek4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5bek4j