Trwa ładowanie...

Nowak: uda się zaoszczędzić wymagane miliardy

Szef gabinetu politycznego Sławomir Nowak powiedział, że na razie nie ma potrzeby nowelizacji ustawy budżetowej. Jego zdaniem, jedyne poprawki mogłyby dotyczyć zamrożenia podwyżek dla tak zwanej "erki", czyli najważniejszych osób w państwie. Jak dodał, dotychczasowe rozmowy z ministrami wskazują, że uda się zaoszczędzić wymagane 17 miliardów złotych.

Nowak: uda się zaoszczędzić wymagane miliardyŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4mixgj
d4mixgj

Sławomir Nowak dodał, że dzięki planowi oszczędnościowemu, uda się uniknąć nowelizacji budżetu. Nowak przyznał, że rozmowy szefa rządu z ministrami o cięciach w budżecie resortów są trudne, jednak wszystko wskazuje na to, że uda się zaoszczędzić wymagane 17 miliardów złotych.

W Kancelarii Premiera trwa druga tura rozmów na temat oszczędności w resortach. Zaproszeni zostali Bogdan Klich, Waldemar Pawlak, Andrzej Czuma, Barbara Kudrycka, Elżbieta Bieńkowska i Grzegorz Schetyna. Po zakończeniu rozmów poznamy plan cięć w budżetach resortów. We wszystkich spotkaniach bierze udział minister finansów.

Wczoraj Donald Tusk spotkał się już między innymi z ministrami pracy, rolnictwa i infrastruktury.

Szef gabinetu politycznego premiera dodał, że jest wiele instytucji, utrzymywanych z budżetu, na które rząd nie ma wpływu. Chodzi między innymi o Najwyższą Izbę Kontroli i Instytut Pamięci Narodowej. Wyraził nadzieję, że te instytucje także włączą się w plan oszczędnościowy.

d4mixgj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mixgj