Trwa ładowanie...
kuke
+1
30-03-2017 00:20

Nowe rynki pod polską flagą

BGK i KUKE zapewniły najwyższe w historii finansowanie dla polskiej spółki w Gruzji. Liczą na dalsze umowy i 200 mln USD eksportu - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Nowe rynki pod polską flagąFot: Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0/flickr
d8t9pgh

W 2015 r. eksport z Polski do Gruzji wyniósł 88 mln USD. Dzięki transakcji w ramach rządowego programu finansowania eksportu w formule kredytu udzielonego nabywcy przez BGK z polisą KUKE będziemy świadkami skokowego wzrostu.

Jak pisze "PB", Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) we współpracy z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) sfinalizował właśnie udzielenie 39 mln USD kredytu na projekt, w ramach którego polska firma wybuduje w centrum Tbilisi pięciogwiazdkowy hotel Hyatt za 45 mld USD. Znajdzie się on w odrestaurowanej zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy, budynku dawnego ministerstwa sprawiedliwości Gruzji, znajdującym się przy głównej ulicy stolicy tego kraju.

- To transakcja w ramach rządowego programu finansowania eksportu w formule kredytu dla nabywcy udzielonego przez BGK z polisą KUKE. Finansujemy kontrakt eksportowy polskiego generalnego wykonawcy - AECOM Polska. Nie tylko generalny wykonawca jest z Polski, polskie firmy zrealizują przynajmniej 40 proc. wartości kontraktu, w tym instalacje elektryczne, przeciwpożarowe, meble i inne elementy wyposażenia - mówi "PB" Wojciech Hann, członek zarządu BGK.

To nie tylko najwyższe dotychczas rządowe finansowanie projektu w Gruzji, ale również jeden z największych kredytów udzielonych w tym kraju przez międzynarodowy bank inny niż EBOR czy EBI. (PAP)

d8t9pgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8t9pgh