Trwa ładowanie...
mandaty
07-09-2011 12:43

Nowe uprawnienia strażników granicznych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji szykuje rozporządzenie, w myśl, którego funkcjonariusze Straży Granicznej będą karać mandatami o wiele częściej niż do tej pory - donosi Gazeta Prawa.

Nowe uprawnienia strażników granicznych
d1jk4j0
d1jk4j0

Strażnicy graniczni będą uprawnieni do wystawiania mandatów kierowcom za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy. Tym, którzy w strefach ruchu będą prowadzili pojazd bez zapalonych świateł. Także kierowcom niestosującym się do znaku lub sygnału drogowego i tym, którzy nie będą wykonywać poleceń osoby kierującej ruchem. Mandat od strażnika granicznego otrzymają również osoby, które na wezwanie nie zatrzymają pojazdu do kontroli.

Za to także funkcjonariusz Straży Granicznej wystawi mandat:

- prowadzenie działalności bez koncesji,
- zakłócanie porządku publicznego,
- spożywanie alkoholu w miejscach publicznych,
- umyślne wprowadzenie w błąd podczas czynności wylegitymowania - podanie nieprawdziwych informacji co do tożsamości własnej lub innej osoby lub co do swego obywatelstwa, zawodu, zatrudnienia albo adresu zamieszkania,
- wystawianie lub wywieszanie za okno ciężkich przedmiotów, w taki sposób, który może stanowić zagrożenie dla przechodniów,
- wyrzucanie przez okno przedmiotów i wylewanie płynów,
- niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,
- zniszczenie lub uszkodzenie roślin chronionych lub urządzeń służących do ochrony brzegów wód morskich lub śródlądowych.

JK

d1jk4j0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jk4j0