Trwa ładowanie...
d2odock

Nowi członkowi zarządu BGK

Paweł Nierada został nowym pierwszym wiceprezesem zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Włodzimierz Kocon nowym wiceprezesem, a Przemysław Cieszyński i Wojciech Hann nowymi członkami zarządu - poinformowało PAP Ministerstwo Rozwoju. Decyzję o ustaleniu składu zarządu podjęła premier Beata Szydło.

Share
d2odock

Powołania w skład zarządu BGK zostały jego nowym członkom wręczone we wtorek.

"Członkowie Zarządu BGK posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe i kwalifikacje dające rękojmię prawidłowego pełnienia powierzonych im funkcji" - podkreśla Ministerstwo Rozwoju.

Zgodnie z aktualnymi zapisami ustawy o BGK, prezesa oraz członków zarządu powołuje i odwołuje premier na wniosek ministrów rozwoju, finansów oraz infrastruktury i budownictwa. Na prezesa i jednego członka zarządu musi się zgodzić KNF.

d2odock

Sam BGK poinformował we wtorek w komunikacie, że premier Beata Szydło "podjęła czynności w celu uzupełnienia składu Zarządu do pełnego, 6-osobowego składu, zwracając się do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na objęcie funkcji przez dodatkowych dwóch kandydatów".

Bank przypomina też, że "zarząd jest zdolny do kierowania działalnością banku i podejmowania uchwał, jeżeli liczy co najmniej 3 członków".

BGK nie ma obecnie prezesa. W sierpniu minister finansów Paweł Szałamacha wskazał pełniącego od marca br. obowiązki prezesa BGK Mirosława Panka jako kandydata na stanowisko dyrektora wykonawczego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny w Polsce bank należący w całości do Skarbu Państwa, powołany do wspierania rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi gospodarczemu Polski. Powstał już w 1924 roku. Nadzór nad bankiem sprawuje minister rozwoju.

d2odock

Podziel się opinią

Share
d2odock
d2odock