Trwa ładowanie...

Nowość w ofercie McDonalda

Od dzisiaj Big Maca zamówisz z dostawą. Na razie tylko w trzech warszawskich dzielnicach, ale jeśli testy zadowolą fastfoodowego giganta, to hamburgera z dowozem będzie można też zamówić w innych polskich miastach.

Nowość w ofercie McDonaldaŹródło: AFP, fot: Bertrand Langlois
d3pofeu
d3pofeu

Wreszcie! Od dzisiaj Big Maca zamówisz z dostawą. Na razie tylko w trzech warszawskich dzielnicach, ale jeśli testy zadowolą fastfoodowego giganta, to hamburgera z dowozem będzie można też zamówić w innych polskich miastach.

Nad uruchomieniem opcji z dostawą największa sieć fastfoodowa zastanawiała się ponoć od kilku lat. Do uruchomienia usługi przekonała giganta Foodpanda – międzynarodowa internetowa platforma do zamawiania posiłków, obecna w Polsce, a która z McDonaldem współpracuje w Azji.

Sprawdziliśmy, jak to działa. Warszawska redakcja WP.PL mieści się przy ul Siennej 75. Po wklepaniu naszego adresu pokazała się nam lista barów i restauracji, z których można zamówić jedzenie. McDonald's przy Kinie Femina wyświetlił się nam na siódmym miejscu, a obok informacja: "Opłata za dostawę: 7 zł. Min. wartość zamówienia: 30 zł".
W porównaniu do konkurencyjnych ofert stawki nie wydają szczególnie atrakcyjne, choć nie są też najwyższe. Za dowóz z kilku innych restauracji i barów nie zapłacimy ani grosza, ale są też takie, które policzą nam za transport 16 zł. Problem polega na tym, że w centrum Warszawy barów McDonalda jest bardzo dużo. Czy klienci będą chcieli płacić 7 zł za transport Big Maca?

- Projekt jest w fazie testów. Na bieżąco będziemy analizować jego rozwój - tłumaczy "Pulsowi Biznesu" Dominik Szulowski z McDonald's Polska.

- Cały projekt musi mieć uzasadnienie ekonomiczne – wtóruje mu Piotr Łagowski, szef FoodPandy w Europie Środkowej i Wschodniej. - Chodzi o sprawdzenie, co klienci będą zamawiać i jak dużo, czy będą zadowoleni z serwisu, czy należy zmienić sposób składania zamówień itd. Kluczowe jest, by jedzenie dojechało szybko i było ciepłe - mówi.

d3pofeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pofeu