Trwa ładowanie...

Nowy interes Kulczyka

Najbogatszy Polak razem z Silverstein Properties chcą inwestować w naszym kraju. Będą kupować biurowce oraz centra handlowe - pisze "Rzeczpospolita".

Nowy interes KulczykaFot: Kulczyk Investments
d1uh2m7
d1uh2m7

Kulczyk Silverstein Properties(KSP) to wspólne joint venture Jana Kulczyka oraz Silverstein Properties - giganta na rynku nieruchomości komercyjnych zarządzającego aż 35 mln metrów kwadratowych powierzchni handlowej, usługowej, biurowej czy hotelowej. Teraz firmy stwierdziły, że wchodzą do Polski.

W tym celu zawiązano spółkę KSP Real Estate Investment Management (KSP REIM). W dwa lata ma ona zebrać i zainwestować 200-300 mln euro na inwestycje w najwyższej klasy nieruchomości - pisze "Rz".

Założenia są jednak dużo bardziej ambitne. Po pięciu latach aktywa KSP REIM mają wynieść już 1,5 mld euro. Pieniądze zainwestuje w biura, centra handlowe, magazyny w Polsce i Czechach.

Sama firma Silverstein Properties znana jest na świecie głównie z tego, że jej własnością był słynny wieżowiec World Trade Center. Spółka kupiła go sześć tygodni przed zamachem terrorystycznym z 11 września 2001 roku. W jego miejsce postawiła nowy 7 World Trade Center.

Wirtualna Polska/"Rzeczpospolita"

d1uh2m7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uh2m7