Trwa ładowanie...
dm13eth
niemcy
18-07-2012 13:15

Nowy most połączy Polskę i Niemcy

Ponad 182-metrowy most połączy w przyszłym roku Polskę i Niemcy na Nysie Łużyckiej między niemieckim Zittau a Sieniawką (Dolnośląskie). Inwestycja, za ok. 23 mln zł, usprawni ruch międzynarodowy i rozwój gospodarczy w Euroregionie Nysa.

Share
dm13eth

Akt erekcyjny pod budowę tej inwestycji uroczyście wmurowano w środę.

Most graniczny powstanie na Nysie Łużyckiej w ciągu niemieckiej drogi federalnej B 178 i polskiej drogi wojewódzkiej nr 354 między miejscowościami Zittau i Sieniawka. Przeprawa jest realizowana w ramach "Budowy połączenia drogowego w Euroregionie Nysa" między miastami Zittau (Niemcy), Bogatynia (Polska) i Hradek nad Nisou (Czechy).

Budowa mostu o długości ponad 182 m (strona polska 55 m, strona niemiecka 127,76 m) zostanie zakończona w maju 2013 r. Koszt inwestycji wraz z drogami dojazdowymi po obu stronach granicy wynosi prawie 23 mln zł.

Jak wynika z komunikatu przesłanego PAP przez biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, transgraniczne połączenie drogowo-mostowe w obszarze "Trójstyku", tj. pogranicza między Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską i Rzeczpospolitą Polską przyczyni się do polepszenia infrastruktury komunikacyjnej oraz zwiększenia bezpieczeństwa w regionie. Dodano, że poprzez wzmacnianie konkurencyjności i spójności obszaru granicznego, wniesie wkład w rozwój aktywności społeczno-gospodarczej i turystycznej regionu.

Nowa przeprawa powstanie dzięki współdziałaniu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Krajowego Urzędu Budowy Dróg i Transportu w Bautzen.

dm13eth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm13eth
dm13eth