Trwa ładowanie...
d3lhfwj

Nowy prezes Expandera, nowe szanse rozwoju

Expander Advisors ma nowego prezesa. Został nim Adam Parfiniewicz, autor i koordynator zakończonych sukcesem projektów rozwojowych m.in. w Polcardzie i Lukas Banku.

Share
d3lhfwj

Dla Expandera wybór nowego prezesa oznacza krok naprzód po przeprowadzonym w II kwartale br. procesie dostosowania struktury spółki do nowych warunków rynkowych. Parfiniewicz chce zwiększać wartość spółki wykorzystując silną markę Expandera jako niezależnego doradcy finansowego.

Adam Parfiniewicz obejmie stanowisko 1 sierpnia br. Od września 2006 roku jest wiceprezesem Lukas Banku, odpowiedzialnym najpierw za linię bankowości detalicznej, a później za sprzedaż w sieci placówek własnych i partnerskich. W czasie jego kadencji Lukas Bank zwiększył o połowę liczbę placówek utrzymując jednocześnie jeden z największych w sektorze bankowym wskaźników efektywności działania. Bank był wielokrotnie nagradzany za jakość obsługi klienta.

Od sierpnia 2003 do września 2006 roku Adam Parfiniewicz zarządzał spółką Polcard, której udziałowcem był wówczas fundusz Innova Capital, obecnie właścicielem 60% udziałów w Expander Advisors. Dzięki skutecznej strategii rozwoju spółka w ciągu trzech lat radykalnie poprawiła wyniki finansowe, utrzymując przy tym pozycję wiodącego agenta rozliczeniowego.

Nowy prezes Expandera ma również doświadczenie w pracy w sektorze ubezpieczeniowym. W latach 2002 - 2003 był członkiem zarządu Commercial Union Polska, gdzie odpowiadał m.in. za przygotowanie projektów rozwojowych, koordynację działań marketingowych wszystkich spółek z grupy Commercial Union Polska oraz wsparcie sił sprzedażowych.

d3lhfwj

Adam Parfiniewicz dobrze zna Expandera i rynek, na którym on działa. Współpracował z Expanderem przy sprzedaży produktów Lukas Banku.
_ Expander jest dobrym uzupełnieniem własnych kanałów dystrybucji instytucji finansowych. Dla nich współpraca z takimi podmiotami staje się strategicznym wyborem. W dzisiejszych trudnych czasach w branży finansowej wstrzymuje się rozwój sieci lub wręcz redukuje liczbę placówek. Stwarza to dodatkowe miejsce dla niezależnych doradców _ - mówi nowy prezes.
_ Wierzę ponadto w potencjał doradztwa, które już stało się ważnym elementem polskiego rynku usług finansowych. Niezależni doradcy, którzy nie są bezpośrednio związani kapitałowo z dostawcami produktów finansowych, działają zawsze w interesie klientów odpowiadając na różne ich potrzeby, mają szansę stać się w przyszłości wiodącym kanałem dystrybucji produktów finansowych _ - dodaje.

Adam Parfiniewicz obejmie stanowisko prezesa Expandera po restrukturyzacji, jaką spółka przeprowadziła w II kwartale br. W jej efekcie zmniejszona została liczba oddziałów, doradców oraz pracowników centrali.
_ Sądzę, że po tych działaniach struktura spółki jest dostosowana do nowych warunków rynkowych. Ograniczenie kosztów jest koniecznością w trudnym momencie, jednak nie da się budować przyszłości firmy wyłącznie na tym fundamencie. Nawet w okresie kryzysu spółka musi podejmować kroki, które będą prowadzić do rozwoju jej działalności _ - mówi nowy prezes Expandera.

Planuje rozwijać Expandera w oparciu o cztery filary: silną markę firmy, niezależne i kompleksowe usługi doradztwa finansowego, doświadczonych pracowników, dla których nadrzędnym celem jest satysfakcja klientów, a także ofertę pozwalającą zaspokoić różne potrzeby finansowe na każdym etapie życia.

_ Bardzo cieszy mnie powołanie na stanowisko prezesa Adama Parfiniewicza. Jestem pewny, że jego innowacyjne podejście, entuzjazm oraz ogromne doświadczenie zdobyte w branży finansowej przyczynią się do rozwoju firmy _ - mówi Krzysztof Kulig, przewodniczący rady nadzorczej Expander Advisors i jednocześnie Partner w Innova Capital.
_ Wierzę, że pod kierownictwem Adama Parfiniewicza Expander jako największy niezależny doradca finansowy będzie ważnym partnerem dla instytucji finansowych i jednocześnie firmą przyjazną dla klientów _ - dodaje.

Adam Parfiniewicz zastąpi na stanowisku szefa Expandera nieobecną od dłuższego czasu z powodów rodzinnych Małgorzatę Zbieradę-Tyszkiewicz. W skład zarządu spółki wchodzą ponadto: Piotr Augustynowicz, Konrad Grabowski i Grzegorz Mann.

d3lhfwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhfwj