Trwa ładowanie...
d4ndzkw

NY Empire State zaskakuje spadkiem

We wczorajszym komentarzu pisaliśmy o tym, że pojawienie się na tygodniowym wykresie S&P500 świecy doji po dłuższym okresie wzrostów, może zapowiadać poważniejsze kłopoty dla byków.
Share
Przemysław Kwiecień
Przemysław KwiecieńŹródło: X-Trade Brokers
d4ndzkw

We wczorajszym komentarzu pisaliśmy o tym, że pojawienie się na tygodniowym wykresie S&P500 świecy (niemal idealnej) doji po dłuższym okresie wzrostów, może zapowiadać poważniejsze kłopoty dla byków, zwłaszcza, że obraz ten poparty był przez sytuację na wykresie dziennym.

Rzeczywiście, tydzień na rynkach akcji zaczął się od wyprzedaży, która miała dość systematyczny charakter, tak w trakcie handlu w Europie, jak i później w USA. Akcje traciły także dziś na rynkach azjatyckich. Warto zwrócić uwagę, iż wczorajszy odczyt indeksu aktywności w rejonie Nowego Jorku (-9,41 pkt.) jest zauważalnie gorszy niż oczekiwania rynku (-2,1 pkt.) i wartość z poprzedniego miesiąca (-4,55 pkt.). Choć to regionalny indeks o niewielkim znaczeniu w skali całej gospodarki i rynek nie zareagował silniej na same dane, mogły one zasiać u inwestorów ziarno obawy, iż stała poprawa w danych o charakterze wyprzedzającym, którą od dłuższego czasu obserwujemy, nie będzie się utrzymywać. Po otwarciu rynku kasowego na Wall Street wsparcie na poziomie 922,8 pkt. zostało pokonane w sposób zdecydowany, potwierdzając determinację rynku. W chwili obecnej, rynek znajduje się przy linii średnioterminowego trendu wzrostowego, jednak to nie powinno stanowić poważnego wsparcia. Takie z pewnością wystąpi w okolicach 875
pkt., wcześniej być może na poziomie 907 pkt.

Dziś czeka nas kilka publikacji danych makroekonomicznych z USA - w większości bardziej istotnych od wczorajszego indeksu NY Empire State, jednak nie tak kluczowych, aby gwarantowały większą reakcję rynkową. Najważniejsze będą dane o produkcji przemysłowej, które podane zostaną o godzinie 15.15. Rynek oczekuje, iż produkcja w maju, podobnie jak w kwietniu, obniżyła się o 0,5% m/m. Ponadto, o godzinie 14.30 poznamy dane o cenach producentów (oczekiwane +0,4% m/m), budowach nowych domów (oczekiwane 490 tys.) i pozwoleniach na budowy (500 tys.). W Wielkiej Brytanii o godzinie 10.30 dane o cenach konsumenta (konsensus zakłada +0,3% m/m i 2% R/R), zaś w Niemczech o godzinie 11.00 indeks ZEW (oczekiwany wzrost z 31,1 pkt. do 35 pkt.). Indeks w poprzednim miesiącu zaskoczył sporym wzrostem.
Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Przemyslaw.kwiecien@xtb.pl
kwiecien.bloog.pl
www.xtb.pl

d4ndzkw

Podziel się opinią

Share
d4ndzkw
d4ndzkw