Trwa ładowanie...
kredyt
27-01-2011 01:05

O euro jeszcze trudniej

O kredyt w obcej walucie będzie jeszcze trudniej: rata nie będzie mogła przekroczyć 42 proc. dochodu, na dodatek zdolność kredytowa ma być liczona przy założeniu, że kredyt zaciągany jest maksymalnie na 25 lat.

O euro jeszcze trudniejŹródło: AFP
d20bhu0
d20bhu0

Takie zalecenia dla banków znalazły się w ostatecznej wersji nowelizacji rekomendacji S, którą właśnie opublikowała Komisja Nadzoru Finansowego - zauważa "Polska The Times".

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami komisji bank będzie mógł udzielić kredytu walutowego tylko do takiej wysokości, aby łączna wysokość rat spłacanych przez klienta nie przekroczyła 42 proc. jej dochodów.

To duże ograniczenie: do tej pory, zgodnie z rekomendacją T, która zaczęła obowiązywać w ubiegłym miesiącu, maksymalna rata nie powinna przekroczyć 50 proc. dochodów, a w przypadku rodzin o zarobkach powyżej średniej krajowej - 65 proc.

- Nowe przepisy znacząco ograniczą dostępność kredytów walutowych. 20 - 25 proc. osób odejdzie z kwitkiem: albo nie dostanie kredytu w ogóle, albo dostanie znacznie niższy - mówi gazecie Paweł Majtkowski, analityk Expandera. O tym więcej dziś w publikacji "Polski The Times".

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0